10.000+ druhů skladem
balení rostlin

Rozhodujete se, jestli investovat do zelené střechy? Proč ji mít? Jaký typ zelené střechy? Kolik to stojí? Je údržba náročná? Jaké rostliny jsou vhodné? Všechny tyto otázky vám rádi pomůžeme zodpovědět.
5x PRO zelenou střechu:
· ušetříte za klimatizaci nebo vytápění - snižuje v horku teplotu v objektu (střecha se tolik nerozpálí), v zimě naopak nedochází k tak výraznému vychladnutí
· má ekologický přínos – zvyšuje biodiverzitu, zachycuje prach a škodliviny ze vzduchu, zadržuje dešťovou vodu, zvyšuje vlhkost vzduchu a spotřebovává CO₂.
· chrání střechu – prodlouží životnost střešního pláště, chrání ho před UV zářením a mechanickým poškozením
· má estetický efekt – zelená střecha je krásná v každém ročním období
· můžete na ni získat státní dotaci
Typy zelených střech:
· Extenzivní – nejčastější typ zelené střechy. Na nízkou vrstvu substrátu se vysadí nízké, suchomilné rostliny, především rozchodníky nebo druhy nízkých okrasných travin. Při maximálním nasáknutí vodou je zatížení 100 kg na 1 m² (to platí pro ext.střechy s výškou substrátu 4–6 cm, pokud bude střecha s vyšší vrstvou substrátu, zatížení při plném nasycení bude větší).
· Intenzivní – má vyšší nároky na statiku, vysazují se rostliny s hlubším kořenovým systémem. Může se využívat i jako střešní zahrada. Je však na rozdíl od extenzivní střechy náročnější finančně i na údržbu.
Náklady na extenzivní zelenou střechu svépomocí:
Podle Geomall.cz jsou náklady na materiál zhruba 1075 Kč/m² (bez dopravy, příslušenství a práce).
Jaká je výše dotace:
Podle typu zelené střechy můžete získat 700-1000 Kč/m² plochy vegetačního souvrství zelené střechy. Maximální výše podpory je 100 000 Kč. Více informací o žádosti o podporu najdete zde.
Podrobný fotonávod a další podrobné informace o realizaci zelené střechy si můžete přečíst zde.
Intenzivní zelená střecha

Extenzivní zelená střecha necelý 1 rok po výsadbě
