10.000+ druhů skladem
balení rostlin
Dopřejte si čerstvé bylinky od jara do podzimu! Stačí kousek záhonu, truhlík na balkoně i květináč za oknem. Objednávky budeme odesílat od konce dubna, podle počasí.
Majoránka
Bylinka, bez které by česká kuchyně nebyla úplná. Osobitým způsobem okoření mletá masa, bramborák, guláš, dršťkovou polévku. Svoje nezaměnitelné aroma si udrží i sušená. Pro čtyřčlennou rodinu stačí 4–6 sazenic.
Bazalka
Královna italské kuchyně – pizza, salát Caprese, těstoviny… tady všude dodává pokrmům nezaměnitelnou chuť Středomoří. Využijete ji ale i jinak než na talíři. Pěstujte bazalku doma za oknem a zbaví vás otravných much, vysaďte ji vedle rajčat a ochrání je před padlím.
Petržel
Ve starém Římě byla považována za symbol radosti, nikdy nesměla chybět na stole císaře Karla Velikého. Moderní výzkumy ji řadí mezi tzv. superpotraviny. V kuchyni má univerzální použití, společně s tymiánem a bobkovým listem petržel tvoří základ bouquet garni.
Tymián
Jedna z nejpoužívanějších kuchyňských bylinek vůbec je v čerstvém stavu chuťově mnohem příjemnější než sušená. Kde se vaří, peče nebo griluje maso, tam nesmí tymián chybět. Tymián má i silné antibakteriální účinky, odtud jeho lidový název penicilin chudých.
Oregano
Bylinka známá také jako dobromysl podporuje chuť k jídlu, používá se všude tam, kde majoránka. Naprosto nepostradatelné je oregano při přípravě špaget a pizzy, je jednou z bylinek provensálského koření.
Kde pěstovat? Sluníčko je základ
Nejlepší místo na pěstování bylinek je tam, kam to není daleko z kuchyně. Na pěstování jsou bylinky nenáročné – dejte jim sluníčko, nepřemokřenou a nepřehnojenou půdu a odmění se vám rychlým růstem. Bylinkový koutek by také měl být v závětří, nikdy nepoužívejte chemické postřiky. Kdy sklízet? Nejlépe před polednem, kdy mají nejvíce vonných silic. Bylinkám stačí malý kousek záhonku na výsluní, rostliny s podobnými nároky na pěstování snadno sesadíte i do truhlíku a květníku. Navzájem si nekonkurují.