10.000+ druhů skladem
balení rostlin
Pojďte se s námi chvilku toulat zahradnictvím. Ukážeme vám rostliny, které už nádherně kvetou, voní a přinášejí nám každodenní radost. Třeba inspirují také vás…
Oblíbené rostliny moderních zahradních architektů
V moderní zahradní architektuře se velmi často setkáváme s využitím botanických tulipánů – jsou totiž v souladu s trendem přírodních a divokých výsadeb, ale zároveň se hodí také k výsadbám neutrálnějším a jemným. A protože se botanické tulipány poměrně obtížně shání, připravili jsme pro vás letos na e-shopu jejich bohatý sortiment, abyste svoji zahradu vystřihli stejně skvěle jako zahradní architekt. V naší nabídce si můžete vybrat z nejrůznějších barev a tvarů i kultivarů vhodných pro různá stanoviště.
Botanické tulipány najdou své uplatnění i v zahradách pro včely a motýly, protože jsou velmi oblíbené u řady opylovačů. Svým vzrůstem jsou většinou o něco nižší než klasické zahradní tulipány, proto s nimi můžete v zahradě experimentovat na řadě míst. Vyniknou v podrostu stromů, nádherně olemují cestičky, dodají svěžest skalce, vykouknou v popředí záhonů a velkou parádu udělají i v kompozici trvalkových rabat. Po odkvětu jejich cibulky nemusíte vyjímat z půdy – na stejném stanovišti mohou kvést řadu let.
Na fotce vidíte botanický tulipán ‚Praestans Fusilier‘. Ovšem žádný filtr ani make-up nehledejte, takhle zářivě červený je doopravdy!
Čemeřice nádherně kvetou, ale taky se pořádně rozrostou
Na pěstování nenáročné čemeřice rozkvétají v nejedné moderní zahradě. Zahradní architekti je s oblibou využívají zejména díky jejich okouzlujícím květům, ale také z praktického hlediska – čemeřice se pěkně rozrostou a za dva roky už nebudete ani vědět, že pod nimi kdysi byla mulčovací kůra. Mezi velkým množstvím druhů a kultivarů najdete řadu různě zbarvených květů. Pro jejich výsadbu je nejvhodnější doba po odkvětu. Na výběru stanoviště si ovšem dejte záležet – nemají v lásce přesazování.
Hvozdíky už jsou venku z vyhřátého skleníku
Některé druhy hvozdíků už naše pilné zahradnice minulý týden přestěhovaly ze skleníků na záhon. Však už je čas. Řada hvozdíků je totiž velmi odolná. Při troše štěstí a mírné zimě se dají na balkoně v truhlíku pěstovat celoročně, někdy dokonce ani nepřestanou kvést. Kromě krásných květů vás v zahradě i na balkoně potěší omamnou vůní. Dianthus caryophyllus má dokonce jedlé květy – jeho okvětní plátky můžete používat ke zdobení dortů a dezertů.
Do štěrkových záhonů patří koniklece
Na skalky a okraje záhonů se hodí nádherně barevné koniklece, které právě začaly rozkvétat. Krásně vyniknou i v populárních štěrkových záhonech. Dobře se jim daří také v kamenitých a suchých půdách.
Úrazník už se krásně zelená
Sazeničky úrazníku patří mezi jedny z nejprodávanějších rostlin. Částečně díky tomu, že ve větších plochách nahrazují trávníky, a tak si je zákazníci kupují ve velkém. Značné oblibě se těší také díky tomu, že současná zahradní architektura doslova miluje jemně zarostlé nášlapy i cestičky v zahradách. Tu vykukují lesní jahody, tam voní mateřídouška, a tady se přes nášlap vlní úrazník se svými drobnými bílými kvítky, kterými v létě rozkvete. Po zbytek roku pak připomíná mech, odtud i jeho anglický název ‚Irish moss‘.
A na závěr něco pro užitkovou zahradu
Ve sklenících pro vás chystáme zdravou zeleninovou sadbu. Těšit se můžete na tradiční plodiny – listové saláty, kedlubny, brokolici a zelí – ale připravujeme i spoustu raritních druhů zeleniny, se kterými budete moci experimentovat. Plodovou zeleninu doporučujeme sázet až po 15. květnu, tedy po tzv. zmrzlých mužích. Objednávat ale můžete již nyní!