10.000+ druhů skladem
balení rostlin
To, že se ve skleníku pěstují především okurky, papriky a rajčata vědí asi všichni. Napadlo vás někdy využít tento specifický prostor trochu jinak? Vytvořit si v něm svou soukromou botanickou zahradu nebo malý rostlinný ráj?
KAKTUSY A SUKULENTY
Máte sbírku kaktusů a teplomilných sukulentů? Tak těm se ve skleníku bude dařit náramně, a navíc v něm vytvoří úžasnou atmosféru. V zimě je třeba květináče přemístit do vytápěné místnosti, pokud skleník nevytápíte.
ZELENÉ A KVETOUCÍ ROSTLINY
Ke kaktusům se samozřejmě hodí i jiné rostliny, které si užívají příjemného klimatu skleníku. Mezi nejoblíbenější patří citrusovníky, které vám skleník krásně provoní, a navíc si možná při troše štěstí pochutnáte na vlastních plodech.
V přímořských státech všichni obdivujeme buganvilie, tak proč si jednu nebo dvě nepořídit? Její nádherně zbarvené listy dodají vašemu skleníku tu pravou atmosféru. Ke známým jižanským rostlinám, které u nás venku nepřezimují, také patří olivovníky, olověnce a oleandry.
Dojem džungle vám vytvoří popínavé rostliny. Dovedete si představit, že vám nad hlavou kvetou hrozny vistárie nebo visí hrozny vína?
Kombinovat tedy můžete rostliny, které nesnesou chlad, takže je pak v květináčích přemístíte například do zimní zahrady nebo jiného zázemí, s rostlinami, které jsou odolnější.
PRACOVNÍ PROSTOR
Pokud máte dostatečně velký skleník, tak si v něm mezi všemi rostlinami můžete vybudovat příjemné zázemí. Někdo si do něj přinese křesílko se stolečkem na vypití kávy, jiný využije stůl pro práci s květináči a hlínou. V „nejhorším případě“ se dá využít jako odkládací sklad na nářadí, květináče, zeminu…
A pokud ještě skleník nemáte a uvažujete o něm, tak doporučujeme, abyste zvážili v první řadě jeho výběr. Určitě se vyplatí vyšší investice, protože cenově dostupné skleníky z hobby marketů jsou sice variantou, ale jejich životnost je velmi krátká.