Třapatka nebo třapatkovka?
Udělejme si v tom trochu pořádek. Jaký je rozdíl mezi třapatkou a třapatkovkou? Která z nich je echinacea a která žlutě kvetoucí rudbéckie? Jak tyto trvalky pěstovat?
Udělejme si v tom trochu pořádek. Jaký je rozdíl mezi třapatkou a třapatkovkou? Která z nich je echinacea a která žlutě kvetoucí rudbéckie? Jak tyto trvalky pěstovat?
Chcete si ráno na terase nasbírat plnou hrst jahod nebo ze stromu v podvečer natrhat švestky a upéct z nich koláč? S našimi ovocnými stromky a dřevinami si výpěstky vychutnáte po celou sezónu.
V prvních jarních týdnech je spousta práce na zahradě. Ale přednost by měla dostat výsadba ovocných dřevin, protože dobře zakoření díky vlhké a chladné půdě po zimě. Neváhejte a vrhněte se do toho!
Živý plot nemusí tvořit pouze ohraničení vaší zahrady, ale může také rozdělovat její jednotlivé části. Měl plnit svou funkci, ale zároveň být atraktivní celoročně. Na jaře je vhodné období pro jeho…
Lesy! Jsou blahodárné nejen pro naši planetu, ale také pro naši duši. Měli bychom o ně s láskou pečovat, rozšiřovat je a pomáhat jim. Proto slavíme Mezinárodní den lesů.
Amarylis, známý jako hvězdník, je populární díky svým úchvatným trubkovitým květům. Před Vánocemi ho můžete koupit již rozkvetlý v květináči. Ale co pak s ním, aby za rok opět vykvetl? Pěstování…
První teplé jarní dny jsou nejvhodnější k výsadbě okrasných keřů a stromů. Dřeviny pěstované v kontejneru se sice mohou vysazovat celoročně, ale chladná a vlhká jarní půda, slabší slunce a příslib…
Konečně! Teplejší a slunečné dny jsou tady. Jistě se chystáte na úpravu zahrady po zimě, ale také plánujete vysadit nové rostliny. Je pro to ideální čas. Zaměřte se nejen na okrasné keře, ale také k…
Každý zahrádkář je na začátku března jako na trní a nemůže se dočkat prvních teplejších jarních paprsků, protože ví, že se začnou probouzet jarní cibuloviny.
To, že se ve skleníku pěstují především okurky, papriky a rajčata vědí asi všichni. Napadlo vás někdy využít tento specifický prostor trochu jinak? Vytvořit si v něm svou soukromou botanickou zahradu…
Podmínky na jaře jsou ideální k výsadbě. Půda je ještě dostatečně chladná a hlavně vlhká, rostliny, keře a stromy tak mají dobré podmínky, aby zakořenily, než přijde suché letní období.
Nejčastější otázka, kterou zaznamenáte brzy zjara na všech zahrádkářských fórech a diskusích je – kdy začít s výsevem? Pro zkušené pěstitele zeleniny a letniček je to spíš rutina, ale pokud s výsevem…
I když to vypadá, že v prosinci zahrada spí, stále potřebuje vaši péči. Stejně jako všechno, co v ní v zimních měsících přežívá. Co všechno můžete pro svoji zahradu v prvním zimním měsíci udělat?
V posledních letech se okrasné trávy dostávají do středu pozornosti, a to především v kombinaci s květinovými a trvalkovými záhony nebo jako oddělovací stěny v zahradě.
Existují dva odlišné názory. Jeden se přiklání ke střihu podzimnímu, protože zahrada je dříve „uklizená“ a část práce je již hotová. Ale!
Celé jaro vám dělaly radost, byly téměř bez starostí, takže je na čase těmto kráskám věnovat trochu pozornosti a připravit je na chladné období, aby zas na jaře mohly pučet.
Růže vytvářejí na podzim krásné lákavé červené plody. Šípky mají celou škálu využití. Jsou atraktivní ozdobou ve vaší zahradě, větvičky se šípky se dají ustřihnout do vázy nebo smotat do věnce na…
Obzvlášť na podzim a na jaře vzniká na zahradě velké množství bio odpadu. Stříhají se letničky, keře, trvalky a hrabe se listí. Jak s tím vším naložit, aby i tento druh odpadu našel využití?