Rez hrušňová. Umíte se bránit?
Zasadili jste hrušeň a našli jste po čase na listech hrušní okrouhlé oranžové skvrny s výrazným červeným lemováním? Máte tu čest s nejčastější chorobou hrušní posledních let – rzí hrušňovou.
Zasadili jste hrušeň a našli jste po čase na listech hrušní okrouhlé oranžové skvrny s výrazným červeným lemováním? Máte tu čest s nejčastější chorobou hrušní posledních let – rzí hrušňovou.
Krušpánek, zimostráz, buxus. Hodí se do živých plotů, do skupinových výsadeb i jako solitéra. Výborně vypadá, když jej necháte volně růst, nevadí mu ale ani výrazný střih a tvarování. Stálezelená…
Cibule z vlastní zahrádky chutná nejlíp, to ví každý, kdo takovou cibuli někdy ochutnal. Jenže, někdy to není s jejím pěstováním úplně snadné, v posledních letech ji stále častěji napadají larvy dvou…
Na začátku je vždy jen pár jedinců, na konci zničená úroda. Mšice je nepřítel, který napadá téměř jakýkoli rostlinný druh. Během roku přivedou na svět až třicet generací, přičemž každá samička dokáže…
Keře zimostrázu mají na přelomu května a června nové, svěže zelené přírůstky a potřebují upravit, než začnou dřevnatět. Volně rostoucí buxusy jen lehce po obvodu zastřihneme do přirozeného tvaru,…
Jsou krásní, ale je jich stále méně. V přírodě i v našich zahradách motýli ubývají takovým tempem, že brzy mohou zmizet úplně. Jak se tomu bránit? Připravte motýlům na zahradě bohatou hostinu.
Dvakrát měř, jednou řež. Při osazování zahradního jezírka platí tohle pořekadlo beze zbytku. Než se pustíte do práce, připomeňte si tři jednoduchá pravidla. Zaprvé – méně je více. V optimálním…
Jak to udělat, aby růže nasazovaly stále nové květy? Kdy a kolik hnojit? Jak se bránit růžovému padlí, černé skvrnitosti nebo mšicím škůdcům? A jak v létě růže sázet? Odpovědi najdete v našem…
Objevili jste u nás zajímavý keř, který bude slušet vaší zahradě? Bez obav jej můžete vysadit i nyní v létě. Všechny rostliny nabízíme v kontejnerech, dají se bez problémů vysazovat celý rok – nyní…
V přírodě rostou v borových partiích lesů a na vyschlých rašeliništích, pro bohatý růst a bohaté kvetení potřebují podobné podmínky i v zahradě. Vřesy a vřesovce, vedle aster a chryzantém jedny z…
Kdy založit jahodový záhon, aby dal co nejvíce plodů hned první rok? U jahod platí, že čím dřív je zasadíte, tím větší je první sklizeň. Vysaďte je teď v srpnu a dočkáte se velké úrody hned napoprvé.…
Sucho. Několik posledních let straší tohle slovo každého, kdo má trávník. Pokud nechcete nebo nemůžete trávníku věnovat tolik péče, aby letní vedra a nedostatek vody vydržel dlouhodobě bez újmy,…
Jaro začíná na podzim. Tedy minimálně v případě, že se chystáte pěstovat jarní cibuloviny. Ty pro bohaté kvetení potřebují projít fází chladu, jejich výsadba začíná přibližně v polovině září. Právě v…
Jeden vyroste do nepropustné houštiny a ochrání tak soukromí, druhý vytvoří pohledovou clonu, třetí ohraničí pozemek. Další vás zbaví hluku, prachu nebo třeba výfukových plynů z okolí. Je tolik druhů…
Dopřejte si čerstvé bylinky od jara do podzimu! Stačí kousek záhonu, truhlík na balkoně i květináč za oknem. Objednávky budeme odesílat od konce dubna, podle počasí.
Přemýšlíte, co a kam letos zasadit, aby „to bylo správně“? Tady jsou odpovědi na tři nejčastější dotazy, které nám k pěstování letniček a balkonovek posíláte: