Recept na smažené dýňové květy
Smažené dýňové květy jsou lahůdkou, která vás překvapí svou jemnou chutí a křehkostí. Tento jednoduchý a rychlý recept je skvělým způsobem, jak využít květy dýně (cukety nebo patizonu), které často…
Smažené dýňové květy jsou lahůdkou, která vás překvapí svou jemnou chutí a křehkostí. Tento jednoduchý a rychlý recept je skvělým způsobem, jak využít květy dýně (cukety nebo patizonu), které často…
V letních dnech po dešti se na listech cuket, dýní nebo rajčat často objeví plíseň. Jak proti ní zakročit, aby nezlikvidovala celou úrodu?
V dubnu je počasí sice často nestálé, to ale přírodu, ani zahradníka nezastaví. Práce na zahradě přizpůsobte teplotám. Možná se vám i v dubnu bude hodit březnový seznam.
Důležitou součástí péče o zahradu je hnojení. Stejně jako lidské tělo, tak i zahrada potřebuje živiny, které každou sezónu vyčerpá. Hnojením dodáte půdě kromě živin také organickou hmotu, která má…
Podmínky na jaře jsou ideální k výsadbě. Půda je ještě dostatečně chladná a hlavně vlhká, rostliny, keře a stromy tak mají dobré podmínky, aby zakořenily, než přijde suché letní období.
I když to vypadá, že v prosinci zahrada spí, stále potřebuje vaši péči. Stejně jako všechno, co v ní v zimních měsících přežívá. Co všechno můžete pro svoji zahradu v prvním zimním měsíci udělat?
Růže vytvářejí na podzim krásné lákavé červené plody. Šípky mají celou škálu využití. Jsou atraktivní ozdobou ve vaší zahradě, větvičky se šípky se dají ustřihnout do vázy nebo smotat do věnce na…
V listopadu se zahrada začíná pomalu ukládat ke spánku, přesto se ani teď zahradnice a zahradníci prakticky nezastaví - stále je totiž co dělat, a to v zahradě okrasné i užitkové. Na co nezapomenout…
Rajčata z vlastní zahrady, to je dokonalost sama. Oproti kupovaným voní sluníčkem, chutnají sladce a nikdy jich není dost… Jak jich vypěstovat víc než teď? Vyzkoušejte naše tipy a ručíme za to, že se…
I když batáty s našimi bramborami nemají botanicky nic společného, už nikdo jim neodpáře označení „sladké brambory“. V jihoamerické, španělské i orientální kuchyni se totiž využívají podobným…
Zkoušíte-li rádi něco nového na zahradě i v kuchyni, pak je pro vás jako dělaná naše nabídka zeleninové sadby nejrůznějších rarit. Pepína, divoká rajčata, topinambury nebo batáty. Už začněte…
Na jaře zasadit, v létě nebo na podzim sklidit. Tak pěstujeme většinu oblíbených druhů zeleniny. Co ale zkusit něco nového a vysadit zeleninu, která bude dávat úrodu několik let nebo i desetiletí?…
Pokud už všechny klasické druhy ovoce zvládáte v zahradě pěstovat na jedničku s hvězdičkou, nastal čas vysadit něco nového. V letošním roce jsme pro vás připravili několik druhů zajímavého a…
Zdravé a na vitamíny bohaté ovoce se dá pěstovat na slunci i v polostínu. Dobře se mu bude dařit i v chladnějších oblastech, protože netrpí na jarní mrazíky. Skvěle se uplatní v malých zahradách,…
Hřejivé teplo letního sluníčka, které se sklání k obzoru. Mísa rybízu, do níž to po hroznech přibývá jedna radost. Všechny ty vůně a zvuky červencové zahrady. Sklizeň rybízu do kuchyně vnese…
Vedle angreštu a rybízu se v posledních letech v zahradách začínají objevovat borůvkové keře. Mají chutné plody, krásně vypadají a bohatě se rozrostou až do výšky dvou metrů. Pěstování borůvek…
Jehličnany a okrasné listnáče hrají sice ve výsadbách živých plotů prim, proč ale nezkusit něco nového? Vysaďte na zahradě živý plot s jedlými plody – a klidně i teď uprostřed léta. S…
Nejtěžší práci – dvojité rytí – jste už zřejmě odvedli na podzim. Na jaře vás v rámci přípravy záhonů čeká především drobné srovnání, uhrabání a přihnojení. Zapomenout byste neměli ani na vápnění a s…